ACIS

 

список статей

Автор (источник): ЕвгЭн
Опубликовано: 2008-07-14

Дата похода: 5.07.08

 

Військові дії на станції "Діївка", Дніпропетровськ
 

 

http://poterna.borda.ru/?1-16-0-00000021-000-10001-0-1215614913

ось коротенький звіт про наш діг 5 липня. Учасники - члени ЗДК "Потерна" і спвічуваючі


Вставати того ранку катастрофічно не хотілося. Зусиллям волі спробував пнути себе під зад і гепнувся з ліжка
Збираючись, снідаючи і одягаючись одночасно, заліз на хвильку на форум. А на форумі паніка: апокаліптичний метеопрогноз розігнав половину учасників вилазки, а інша половина - дуже сильно засумнівалася. Оббігав всі метеосайти: за будь - яким розкладом - дощ почнеться близько першої. А до цього - ясне небо і повна свобода підземних дій. borbelyua врешті погодився не відміняти штурм, Raven і його приятель - зіскочили з теми, Гансс - десь зник. Аектанн іде за будь-якого розкладу - я в цьому не сумніваюся, після того, як ми вилазилиз дренаги Автовокзальної. Де було 40 см висоти на виході, 20 з яких - вода і грязюка
Аектанн навіть не пискнула - пройшла, хоча навіть в діда ЕвгЭна нерви трохи здали

Ну, це ліричний відступ. Я затрамбовую ногою в рюкзак бахіли і каски на всіх - він жалібно тріщить. І біжу на Метал, де стоплю маршрутку до Дніпра. За вікном пролітають пшеничні поля, синіє на сході міст аміакопроводу, а з-за чергового жовтого від урожаю пагорба виринає Днєпр. Проїжджаємо Тунельну балку - я до упору висовуюся з вікна: там якісь бетонні тумби, труби , люки - жестяха. Треба перевірити, помацати і полазити

Ну, я не міг не спізнитися на 10 хвилин - це стало б грубим порушенням традиції .
Біля пункту зустрічі. вентиляхи метро - видніється постать з рюкзаком і дігерським виразом обличчя - це borbelyua . Прискорюю крок, і тут розумію, що хтось жорстко завис ззаду на моєму рюкзаку. Озираюся - це Aecktan намагається мене пригальмувати. в такому склпаді свята дігерська трійця(я-отець , borbelyua - швидше за все-син , а Aecktan- святий дух ) рушила в метро. На Комунарівській станції перескакуємо на автобус до Діївки. Всього за гривню нас завозять в якісь ламирі, де ми бадьоро петляємо по приватному сектору, перелазимо через паркан станції і вздовж стратегічної гілки ж/д "на запад идет батальон...".
borbelyua, місцевий житель, розповідає про те, що поруч із в ходом тусує місцева бикота, яка сповзається під обід. Треба встигнути до них, бо приймати бій ми зможемо лише в крайньому разі. До речі. поруч на Безіменній висоті був укріпрайон і суворі бої в часи Другої Світової. А зараз каски мирно постукують в рюкзаку, на небі - ні хмаринки, Aecktan ззаду наспівує щось анімешне... Тут наш гід починає збавляти висоту - пірнає в якусь балку. Ми пікіруємо за ним. Приземляємося біля арочного, кладеного з граніту входу, діаметром в добрих 6-7 м. На місці з"ясовується, що в нас рівно три пари касок і бахіл. накидуємо все це на себе - і пірнаємо вслід за струмком у вологий вхід древнього тонелю.

Я йду й не припиняю дивуватися: для залізничної дренаги він надто великий і довгий - світла на виході не видно. Виявляється, нора робить два повороти, очевидно - по руслу річки. Крім того, вражає гранітна кладка. вона зроблена не цементом, а вапняним розчином. Хоча на 1900 рік цемент в наших степах уже був, і такі тунелі в місті Z ним і робилися. Чи ці старіші? пізніше borbelyua це довів: гілка залізниці з"явилася в 1884 році, якщо не помиляюся. Мої супутники задоводено перемовляються, я - спиняюся коло дивного місця: арка іде уступами, створюючи свого роду портал, як у фільмах типу "Володаря Кілець". Внизу по уступах жебонить кілька водоспадів. Боб дістає фотік, і починає увічнювати всю цю красу. Моя камера, як на зло, з сівшими батареями. во я лось!
Поки БоБ захоплено знімає визираючі з кладки торці рейок( тіпа древній аналог арматури), я зліва краєм ока фіксую нішу. І уже з криком біжу до неї. Вперше в нашій практиці залізничний тунель має старовинне відгалуження!!!!!!!
Не вірячи своїм очам, колінам і долоням, пролазимо в нього і ще більше звіріємо: древній хід шурує вперед і вгору на десятки, сотні метрів. Стіни закіптюжені, з гранітних брил на вапні - так будували замкові й фортечні мури, і теж іде уступами - але висота його десь 1,6 метра. Отут і згодилися наші каски, які пропонував не брати Боб!
Основний хід - іде метрів на 200-250, боковий хід відгалужується на середині вліво, і тягнеться майже стільки ж.

Заду Боб висловлює свій захват, Аектан захопленно лізе перша.Тут попереду світло, але лаз стає вужчим. Мене пускають уперед. Акуратно розгрібаю бите скло, щоб не покоцати бахіли. і опиняюся в гранітному, 2, 5 метрів, колодязі, який виводить на симпатичну галявину. Вилізти заважає велетенська дровиняка, яку місцеві бики з невідомою метою сюди засунули. прослизаю на поверхню - все чисто. Тоді даю сигнал іншим, і висмикую їх на поверхню. Обчищаємося, ділимося враженнями. Врешті Боб повів нас до виходу з тонеля. і ми поперличся вниз по течії струмка. Місця дуже гарні і майже без сміття, але далі по течії ніяких тонелів не виявилося. Вернулися в місто - і маршруткою помчали на Тонельну балку. Коли майже приїхали - вперіщила дика злива. . Перечекали в якійсь підворітні, по ходу зварили на газі чаю, пожували, що було .
Коли злива майже стихла - вирішили балку все ж глянути, хоча під землю лізти вже було стрьомно. так і виявилося: в балці знайшли вихід лівньовки, з неї шурував потік води. Якби не звернули увагу на прогноз - Клов запросто міг би повторитися.
В мене стрельнула божевільна думка: зробити ПЛАНОВИЙ ПІДГОТОВАНИЙ ДІГ В ДОЩ. Вибрати великий тунель, типу Діївки, щоб вода не пішла під стелю. Навісити перила, альп. системи і страховочні самохвати, рятувальні жилети і ввесь фарш. І спробувати зайнятися каньонінгом (подолання водоспадів - англ.).
Полазили по грязюці балки. дощ посилився. Боб ввесь мокрий, Аектан - в моїй штормівці , їй все по боку , я - топлес. щоб футболку не мочити. Такою брудною і різнокаліберною юрбою ми вломилися до Аектан додому. Вона нас щедро нагодувала, тоді ми травили дігерські байки, планували нові залази. На Тополях, де ми були, є недосліджена теплуха, а в Тонельній балці має бути ще один , як мінімум, дренаж.

Врешті Боб пішов на зупинку, Аектан - вивела мене на трасу і впихнула в маршрутку на За-Парижжя. В Дніпрі тепер буду тижнів через три. Колеги кажуть, що самі почнуть перевіряти нові версії: другий тунель у Діївці, дренага в Тунельній балці, Теплуха на Тополях, промзона, бомбіки на Робочій. А там - побачимо .

 

 
 Комментарии

 

 

Добавление комментариев доступно только зарегистрированным пользователям!

 

 

   Copyright © 2001-2016 ACIS