ACIS

 

список статей

Автор (источник): GeoGraph
Опубликовано: 2010-07-21

Дата похода: 09.07.2010

 

Батьківщина, Кондитерська, Монетна.
 

 

Врешті, мене розперло: що ж воно таке "Кондитерська", "Батьківщина-1", "Батьківщина-2"... Що ж там Аля з Буривушкою_Лією такого познаходили??? Міх згодився провести.
Якраз був переддень до "Країни Мрій", йшов я на місце з деякою пересторогою, очікуючи нескінченну кількість здивованих поглядів та купу непотрібних нам запитань з боку відвідувачів та службового персоналу. Йшли ми Лаврською вулицею до музею від Арсенльної. Спершу Міх аж ніяк не зміг знайти місце інсталу, зате Комарину учуяв, як цуцик м'ясо. Вирішив я піднятись на схил водостоком, і Міх за мною. Недовго йшли - зустрічаємо міліціянта. Сидить собі, як ні в чому небувало на парапеті, а в 30 метрах від нього відкритий наполовину інстал. Мене це насторожило, та зваживши на його байдужіть до нас стало ясно, що перешкод немає. Про всяк випадок ми швиденько всунулись всередину колодязя та закрили кришку люка, щоб нас не було видно і перевдягались вже в системі.
Хід, яким ми йшли був невисокий, пікети справа відраховували відстань. Аж ось черговий колодязь: вгорі люк, справа і спереду тонелі, знизу округле заглиблення. Зліва - водовідведення з дренажу. Тут Міха прояснило, що Батьківщина одна єдина, а не складається з кількох частин. Я поліз вгору відкривати люка. Спочатку обома руками, а потім за порадою Міха і однією. Вилізши вгору і впевнившиь, що нічого не загрожує, замальовую місцевість, спускаюсь. Ідемо далі правим коридором. В кінці виявляємо розкидані монети долі. Одразу ж зрозуміло, що це стік з фонтану. Та, власне, звідки назва "Монетна".
Повернувшись до колодязя рушаємо вперед. За чергових метрів тонелю знову колодязь з двома зливостоками. Міх посвітивши вниз сказав, що там глибоко. Я поглянув - на око було десь 20 метрів. Хід завертав там вправо. Подальші ходи вже мали трапецієвидний вигляд, і введені труби 0.1, о які було неприємно стукатись головою. далі нічого особливого: Пройшовши чергові 500 м - черговий колодязь та черговий поворот направо, де за словами Міха знаходиться будка охоронця. Ще кількасот метрів - колодязь з розхитанною драбиною. Після нього пішов дренаж з трубовим долом, що закінчився тупиком, у якому намалювався "лист щастя" від СУППРа, написаний невідомо коли рукою Радіста з зазначенням хибної назви "Батьківщина-2". Повертаємось, Міх зі значними складнощами, що завдає розхитаність драбин, видерся нагору і відкрив люка. я поліз за ним...
На поверхні мене очікувала несподіванка: Будка охоронця виявилась саме тут, а не на повороті, і, звичайно, людина поцікавилась, що це ми там робили. Почувши про те, що нас туди направило, він (неочікувано для мене) втратив до нас будь-який інтерес, пішов за будку, сів на стільця, і продовжив читати свою газету.
Опісля цього невеличкого дігга ми пішли далі шукати вхід до Комариної, однак нічого путнього не виявили. Хіба що невеличку виокремлену конструкцію трапецієвидного ходу, яку було перетворено іконну раму.

 

 
 Комментарии

 

 

Добавление комментариев доступно только зарегистрированным пользователям!

 

 

   Copyright © 2001-2019 ACIS