ACIS

 

список статей

Автор (источник): GeoGraph
Опубликовано: 2010-07-21

Дата похода: 19.07.2010

 

Не ходіте, діти, бювет перевірять.
 

 

(Увага! У зв'язку підняттям теми про безпеку проходження колекторів у літній період 20.07.2010 доводжу до вашого відома, що мною ще зранку відбувалося спостереження хмар на доступному огляду небі над Києвом і жодних перешкод для проходження стоку виявлено не було.
Також до відома окремих осіб доводжу, що події 16, 18 та 20.07.2010, що сталися зі мною, до мети даної вилазки ніякого відношення не мають.)

Цей день почався з чергового дослідження Лук'янівки, Загорівки та Сирця. Було занадто спекотно, і будь-яка хмарність мене могла лише ощасливити, чого не сталось. Прогулянка закінчилась несподівано - як я проходив річкою Сирець, то наштовхнувся на дзюрчання ще невідомого мені струмка. Іншим моментом було давнє виявлення факту: У бюветі, розташованому неподалік мого будинку було чутно плюскіт води, сам бювет вже кілька місяців не функціонував. Згадавши, що водовідведення тут трасоване за тавельгом, я одразу ж пішов низиною у пошуках перепадних колодязів і знайшов один з таких на своїй вулиці в двохстах метрах від місцевпадання. Тупий розрахунок показав, що резервувати слід хвилин 10-15 за наявності там труби 1.2, однак я до кінця не був певен, що моє сповтереження має місце. Зателефонував Міху, запросив його на "пробу". Приходимо на місце. Ще раз огляд неба, перехобот, повідомлення КРС, ствердна відповідь, інстал...
Те, що я побачив спустившись вниз якось не сильно вкладалось до мого розрахунку - рукав, що мав прямувати до бювету був забитий брудом, і звідти нічого не текло, зате з труби, що йшла під дорогою з західного боку було все ж виявлено незначну течію. Вирішено було спускатись по 1.0 вниз за схилом, а інше відкласти на потім.
Пройшовши один спад опинились у перепадному колодязі, що за конфігураією нагадував вузол теплотраси, було виявлено обвал та стелю підвалу новоспруджуванної будівлі обабіч вулиці. Одразу ж рушили далі. наступний перепад був найнеочікуванішим - колодязь після спаду виявився заповнений вище пояса, зате збоку було виявлено скоби, за які можна було ухопитись. Наступні два колодязі теж нагадували вузли, але теж з нависаннями. Після четвертого труба збільшилась у діаметрі до 1.2. Подальше пересування відбувалось вулицею приватного сектору, на яку вели ходом три зливостоки.
Вилізши біля Сирця я впевнився у правдивості своїх розрахунків: 15 хвилин проходу. Потім 15 хвилин перевдягання та порад Міха щодо ситуації, що склалася в моєму житті. Ще через хвилин 5, як ми йшли до однойменної залізничної станції почав накрапати незначний дощик, а в районі Академмістечка накупчувалася грозова хмара.
Тож, "ходить в колектор можно, но очень осторожно" та спочатку добре подумавши. Що я й зробив.
Завдяки настирності Міха ми пішли ВНИЗ за течією. Якби ми рушали ВВЕРХ, то навряд чи піднялись на перепадах.

 

 
 Комментарии
Эйден | 26.07.2010 02:10    
Наш герой нашел новое НИИ, ололо!
слава Географу!
 
GeoGraph | 03.08.2010 11:47    
Так чи інакше, відкриття для нас бувають двох типів: відкриття власне (відкрив для себе вже відоме) та відкриття загальне (нікому ще не відоме). Нарахунок загальності цього пролазу сумніваюсь, оскільки ACIS багато де вже побував.
 
Narinde | 12.12.2016 14:02    
Добрый день! Как можно связаться с теми, кто проверял этот бювет? Я готовлю телепрограмму о бюветах, очень хотелось бы посмотреть на состояние этих труб сейчас.
 

 

 

Добавление комментариев доступно только зарегистрированным пользователям!

 

 

   Copyright © 2001-2019 ACIS