ACIS

 

список статей

Автор (источник): DF1
Опубликовано: 2016-09-14

Дата похода: 11.09.2016

 

ТКК внутрішньоквартальник на півдні Києва
 

 

Давненько мені хотілось злазити у якийсь ТКК, на це мене надихнули звіти з Акіса про високі галереї "підземні вулиці та проспекти" (Lantern, ніби писав) . Декілька років я шукав залаз, але завжди одне і те ж - приварений люк із "задрючкою" або закритий венткіоск, хитати їх не дуже хотілось, занадто шумно. Але на днях, мій знайомий знайшов залаз в одну з таких систем і навіть частково її пройшов. Вирішили влаштувати вилазку в неділю, у другій половині дня, адже ймовірність зустрітись з монтерами у такий час зводиться до мінімума.
Отже, закинулись приблизно о 14.30 у складі компанії з шести тіл. Спустився я до великої кімнати, через люк, світло ліхтаря прорізало темряву. Поки я оглядався, через люк почав спускатись наступний і мене засипало піском. Спустившись ми зачинили за собою люк, та рушили далі. Спочатку пройшли дві великі кімнати, труби в яких були з'єднані з підвалами будинків, за ними був довгий тунель, заввишки приблизно 3 метри.

В цьому тунелі знаходився зал з колонами, та люками, але без драбин, не хотілось би провалитись в цей зал з поверхні. Далі в тунелі були невеличкі тупикові відгалудження, в яких труби згибались буквою "П". Також запамятався великий, прямокутний люк у стелі (з поверхні цього люка я не побачив). Пройшовши декілька хвилин по цьому тунелю ми прийшли до ще одної, великої зали, значно більшої ніж попередні, заввишки мабуть метрів 8. Тут, тунель мав розгалудження з трьох тунелів теж 3 метри заввишки. Один тунель йшов до бойлерної, а інший був вище пройденої системи, туди ми і пішли. Верхній тунель нічим не відрізнявся від інших, окрім того, що там були розміщені містки-переходи над трубами, прокладеними знизу. Тунель трохи петляв, то вправо, то вліво і вивів до розвилки, заліплену трубами, як павутиною. Один з тунелів розвилки розділявся на два паралельні тунелі, 2 на 2 метри.

Ці тунелі вели до виходу на поверхню через двері, також там можна було увімкнути світло у всій системі.
Далі ми вирішили розійтися, двоє з нас пішли на розвідку до бойлерної, а інші зайнялись фотодрочем. Я ж вирішив пройтись по всій системі, та відзняти все для подальшого картографування. Пройшовся спочатку до залаза, потім вирішив зганяти до бойлерної, тунель до неї йшов від тої самої високої кімнати з розвилкою, пройшовши черговий колодязь, я почув стукіт людей, які ходили десь на поверхні, і судячи по звукам там їх було досить багато, але звідки?, адже колектор був внутрішньоквартальний і проходив в основному під тихими двориками. Я пішов далі. Пройшовши ще трохи я почув розмову. Голоси були приглушені, не такі, як біля люків, а ніби десь за стіною є якийсь підвал, чи приміщення і там хтось говорить. Я вирішив повернутись до золазної групи). Ми вирішили зробити загальне фото, розпочався потужний та тривалий фотодроч). Узв'язку з нестачею часу я змушений був покинути систему.
Висновок.
Маштабна система трубопроводів, чиста, і не засрана зовсім, можна увімкнути світло, але не рекомендую) ТКК побудований на прикінці 80-х - початку 90-х років. Закладений зовсім не так, як я собі це уявляв, до того ж він охоплює приблизно 40% території, на якій розміщені венткіоски, отже там може бути ще одна система. Сподіваюсь, я ще туди повернусь)

 

 
 Комментарии
DF1 | 15.09.2016 20:59    
Вибачаюсь, якщо у вас фоточки відображаються такими ж гігантськими, як у мене. Не знаю як це виправити(
 
Lantern | 24.09.2016 23:00    
Ай смакота-то какая!
 

 

 

Добавление комментариев доступно только зарегистрированным пользователям!

 

 

   Copyright © 2001-2019 ACIS